Uludağ Tatil Yerleri - Uludağ Otel Rehberi


 

Bursa ilinin sınırları içinde yer alan Uludağ, ülke turizmimizin en önemli doğa ve kış sporları merkezlerinden bir tanesidir. Uludağ’ın yüksekliği tam 2543 metredir. Ayrıca bu yüksekliğiyle de Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporlarına ev sahipliliği yapmaktadır. Uludağ’a hem karayolu ile hem de teleferik ile ulaşım sağlanabilmektedir. Kayak Merkezi Bursa'ya karayolu ile 40, havaalanına 60 dakikadır. 
Tarihine baktığımız zaman ise Uludağ’dan farklı isimlerle bahşedilmiştir. Antik çağda tarihin babası olarak bildiğimiz Herodot bir kitabında bu dağdan Olympos olarak, evliya çelebi ise seyahatnamesinde cebeli ruhban diye bahsetmiştir. Halk arasında da keşiş olarak söylenmektedir. İlk olarak bu dağda Hristiyan keşişciler yaşamıştır. Uludağ’ın fauna ve flora zenginliği buraya ayrı bir görkem katar. Uludağ, bitkisel zenginliği bakımından dünyada ender olan yerlerden bir tanesidir. Uludağ milli parkında sincap, tavşan, gelincik, yılan, kurt, kertenkele, akbaba dağ kartalı, ağaçkakan, baykuş, kumru, dağ bülbülü, serçe gibi hayvanlarda yaşamını sürdürmekte. Uludağ’ın zirveye yakın bölgelerinde eski buzullara  ait izler görebilirsiniz. Aynalı göl, Karagöl, kilimli göl, buzul gölleri en önemlileridir. bahsettiğimiz bu göllerin alt taraflarında göreceğiniz çam ormanları ve zirvelerdeki kar yığınları Uludağ’ın göz kamaştıran muhteşem görüntüleridir. 
Ayrıca 27 tane oldukça modern ve güzel tesislere sahip olması, ulaşımın rahatlığı ve muazzam görüntüsü birçok turist çekmektedir. Bu bölgede yapabileceğiniz sporlar; kayak, snowboard, big foot ,buz pateni, kar motosikleti ve paten gibi araçlarla gezinti, telesiyej ve teleferik ile dağ tırmanışı yapabilirsiniz. Ayrıyeten Uludağ, sadece kış turizmine yönelik değil, yaz aylarında da kampçılık,  trekking ve günübirlik piknik gibi rekreasyonlar sunmaktadır. Kayak keyfinizi bitirdikten  sonra sucuk ekmek ile karnınızı doyurmak ise ayrı bir zevk olacaktır sizin için. Akşam saatlerinde ise neşeli bir ortam oluşmaktadır. Çalan müzikler ,ateş etrafında eğlenenler, bar veya otellerdeki canlı konser yada partilerde arkadaşlarınızla çılgınca eğlenebilirsiniz. 
Uludağ İnsanın başını döndüren ferah kar ve yemyeşil orman kokusu içinde zaman geçirmek isteyenler için doğru bir yer. Doğanın tamamıyla bembeyaz örtüsüyle kaplı Uludağ, turizm severlere eğlenceli, maceracı, doğa, kış ve yaz sporları anlamında unutulmayacak.

 

Türkiye'nin belki de adı en çok bilinen kayak ve kış için dinlenme merkezi Uludağ, sahip olduğu zengin ağaç örtüsüyle de görülmeye değer bir bölge. Tatil hayali deniz, kum ve güneşten ibaret olmayanlardansanız, asıl tatil kışın karda kışta kayarak yapılır diyenlerdenseniz, Uludağ tam da size göre bir yer. Türkiye'de tatilin genel olarak "deniz, kum, güneş ve tarihin bir araya geldiği" güney ve batı yörelerindeki şekliyle algılandığı bir ortamda, Uludağ sizlere farklı kapsamı ile bambaşka bir tatil lezzeti öneriyor. Yolunuz Bursa ve yakınına düşerse, Uludağ'ı görmeden geçmeyin deriz. Elbette, karda tatil yapmaya alışık değilseniz, düşmeye kalkmaya da kendinizi hazırlayarak.Otel Rehberi / Tatil Yerleri için Turistik Oteller

Hotel Tigris
3 yıldızlı, havuzlu, şehir merkezine 7 km.
Web: http://www.tigris.com.tr/ | Tel: -

Kleopatra Hotel
Kent merkezinden 300 metre, Kleopatra Plajı'ndan 100 metre uzaklıkta aile işletmesi. Alanya tatil diyenler için.
Web: http://www.hotelkleopatra.com/ | Tel: -

Anıl Oteli
Adnan Menderes Havaalanı'na 120 km. uzaklıktaki tatil cenneti Bergama'da otel.
Web: http://www.anilhotelbergama.com/ | Tel: -

İskender Oteli
Tatil yeri olarak Bergama'yı seçenler Bergama otelleri arasından İskender Otel'i deneyebilirler.
Web: http://www.vivaiskender.com/ | Tel: -Diğer Oteller için tıklayın