Antalya Tatil Yerleri - Antalya Otel Rehberi


Tatil dendiği zaman aklınıza nereleri geliyor? Antalya mutlaka ilk 5’nize giriyor değil mi? Haklısınız çünkü Türkiye’nin cennet illerinden biri olarak kabul edebileceğimiz Antalya tatilcilerin göz bebeği.
 

Antalya ili Akdeniz Bölgesi'nin batısında yer alan, il merkezi kuzeyinde Burdur, doğusunda Serik, güneyinde Akdeniz, batısında ise Korkuteli, güneybatısında ise Kemer sınırları ile çevrili olan bir şehir. Tipik Akdeniz İklimi’nin yaşandığı bu şehirde maki türü bitkiler çoğunlukta.

Ayrıca Antalya’dan geçen akarsular ve şelalelerde bu şehrin güzelliklerine güzellik katıyor. Aksu Çayı, Düden Şelalesi,  Kurşunlu Şelalesi gibi bir çok doğal güzelliği koynunda saklayan bu cennet şehirde tatilin tadına varabileceksiniz. Yazın ortalama sıcaklığı 30-34 derece olan bu şehirde kar yağması ve don gibi meteorolojik olaylar hemen hemen hiç olmamakta.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Antalya palmiyelerle sıralanmış olan bulvarları, gelenekselliğini asla bozmamış mimarisiyle Kaleiçi ve son zamanlarda hızla artan turizm yatırımları ile büyük şehirlerimizden biri.

Bu cennet şehrin yakın çevresinde olan yeraltı kaynakları da dikkatleri çekiyor. Bölgede zımpara, barit ve boksit madenlerinin yanı sıra altın, gümüş, krom, bakır, kurşun, çinko, mangenez, kuvarsit, maden kömürü, dolomit, alüminyum ve olivin gibi madenleri bulmak mümkün.


Antalya tatil yerleri resimleri

Antalya Otel Rehberi

Tekeli Konakları
Kaleiçi`nin incisi tekeli konaklarında tatilin tadı bir başkadır.
Web: http://www.tekeli.com.tr/ | Tel: -

Tuvana Hotel
Tarihi bir mekanda tarihi bir otel ve Antalya.
Web: http://www.tuvanahotel.com/ | Tel: -

Doğan Hotel
Antalya Kaleiçi`nde plaja çok yakın nostaljik bir otel.
Web: http://www.doganhotel.com/ | Tel: -

Hotel Tigris
3 yıldızlı, havuzlu, şehir merkezine 7 km.
Web: http://www.tigris.com.tr/ | Tel: -Diğer Oteller için tıklayın